Watroba        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

Ostropest plamisty na wątrobę

Współcześnie wielu ludzi skarży się na problemy z wątrobą i z jelitami. Dzieje się tak dlatego, że dookoła nas w jedzeniu, napojach, powietrzu znajduje się wiele substancji toksycznych. Wraz z krwią dostają się one do wątroby i niszczą ją. Ludzie stosują różne środki aby pomóc swojej wątrobie jednak najlepsze są preparaty ziołowe, roślinne. Rośliną doskonałą na dolegliwości wątrobowe jest ostropest plamisty. To roślina zielna z rodziny astrowatych. Jest to roślina dwuletnia. a rośnie w okolicach Morza Śródziemnego oraz na Maderze, Wyspach Kanaryjskich. Zdziczałą formę rośliny można spotkać w Amerykach, Australii, Europie, również w naszym kraju. Ostropest plamisty służy jako ozdoba ogrodów oraz jako środek farmaceutyczny. Jako lekarstwo jest używany głównie owoc ostropestu. Owoce te chronią miąższ wątroby dzięki flawonalignom. Działa to doskonale przy zatruciach np. alkoholem etylowym, czterochlorkami. Owoc ostropestu jest nazywany inaczej sylibina. Regeneruje komórki wątroby i stabilizuje jej błony. Ostropest jako środek leczniczy był znany już w starożytności. Wtedy pojawił się w Europie. Książki z tych czasów np. pisma św Hildegardy wspominają o nim. Jego uprawę rozpoczęto w siedemnastym, osiemnastym wieku zwłaszcza za zachodnią granicą Polski w Prusach. W Polsce ostropest plamisty jest rośliną jednoroczną ze względu na klimat. W naszym kraju uprawia się go głównie w ogrodach lecz również na plantacjach. Nasiona ostropestu są odporne na działanie temperatur ujemnych lecz nie wiele niższych niż 0 stopni. Aby ostropest odpowiednio wyrósł trzeba go pielęgnować. Ma zazwyczaj od 50 do 150 cm a jego łodygi są mocne, wytrzymałe. Zdarzają się formy rozgałęzione łodyg. Liście ostropestu są podłużne z kolcami po bokach zielone, ubarwione białymi plamami. W Polsce ostropest kwitnie we lipcu i sierpniu a jego owoce są zbierane we wrześniu oraz październiku. Kwiaty ostropestu są czerwonopurpurowe.

Zastosowanie ostropestu plamistego. Kiedy stosować ostropest plamisty

Ostropest ma bardzo szerokie zastosowanie przy różnych dolegliwościach. Jego owoce mają wspaniałe działanie lecznicze. Wymienię tutaj klika zastosowań. Należy stosować ostropest plamisty w celu zapobiegania przewlekłemu zapaleniu wątroby albo żółtemu zanikowi wątroby przy marskości wątroby przy zwyrodnieniu tłuszczowym wątroby przy uszkodzeniu wątroby przez substancje toksyczne jak alkohol, chemioterapia, zatrucie grzybami, długie leczenie antybiotykami profilaktycznie w ochronie przed kamicą żółciową przy zaburzeniach wątroby powstałych przez stosowanie niewłaściwej diety przy zaburzeniach wątroby występujących przy cukrzycy migreny, wysokie ciśnienie przy chorobie morskiej i lokomocyjnej ochrona wątroby u osób nadużywających alkohol i przechodzących odwyk wspomagająco przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C krwawienia z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu przy przedłużonym miesiączkowaniu przy niedokwaśności soku żołądkowego, braku łaknienia, wzdęciach przy zmianach na skórze związanych z łuszczycą Przy schorzeniach wątroby watro abyś nie ryzykował i podjął kuracje środkiem najbardziej naturalnym, nie wywołującym skutków ubocznych czyli ostropestem.

Ostropest u kobiet przy laktacji

Jest jeszcze jedno zastosowanie ostropestu plamistego o którym nie pisałam powyżej gdyż nie jest stuprocentowo sprawdzone. Z liści ostropestu a konkretnie z żyłek zawartych w liściach wydobywają się krople białego mleczka. Jest ono nazywane kroplami Marii Dziewicy. Podobno krople te mogą pobudzać laktacje u karmiących kobiet. Być może jest to tylko jedno z opowiadań ludzi starożytnych ale może warto to sprawdzić?

Zatrucia a ostropest plamist

Ostropest doskonale regeneruje komórki wątroby. Jego działanie skutkuje do tego stopnia, że człowiek może za jego przyczyną uniknąć śmierci po zjedzeniu muchomora sromotnikowego. Warto w związku z tym mieć go w domu. Nasz wątroba niszczy się również przez wpływ zatrutego powietrza. Kiedyś zrobiono eksperyment sadząc ostropest koło huty . Okazało się, że zatrute powietrze nie wpłynęło bardzo na ostropest poza tym, że miał mniej nasion. Żadna z roślin nie zawierała metali ciężkich zawartych w powietrzu i w glebie blisko fabryki a występowały w nich kadm, ołów, miedź, cynk oraz mangan. Ten przykład pokazuje, że ostropest jest doskonałym środkiem leczniczym i ziołem. SYLIMARYNA Jest zawarta w ostropeście jako jedna z niewielkiej liczby substancji nie tylko odtruwających lecz również regenerujących nasz organizm. Najsilniejsze toksyny niszczące wątrobę to alfa-amanityna i falloidyna. Substancja zawarta w owocach ostropestu plamistego sylimaryna potrafi zregenerować nasz organizm jeśli zatrujemy się tymi substancjami.

Ostropest plamisty skład

Oto składniki ostropestu. Wszystkie te substancje poprawiają stan naszego zdrowia. karotenoidy, flawonoidy, histamina, olejki eteryczne, sacharoza, galaktoza, arabinoza, gorycze, aminy biogenne (m.in. tyramina), sole mineralne (miedź, selen, cynk). wit. B2, wit. D, wit. E, wit. K, sylimaryna (sylibina, sylichrystyna, sylidonina i olejek eteryczny) Pamiętajmy, że przy leczniczym działaniu, doskonałej skuteczności ostropestu nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Mogą z doskonałych właściwości korzystań ludzie w każdym wieku i z różnym stanem zdrowia.

Inne wskazania do stosowania ostropestu

Doskonały środek leczniczy, ziołowy , naturalny dla -zahamowania krwotoków wewnętrznych oraz zewnętrznych z narządów rodnych -oczyszczenie ścian naczyń przy podwyższonym cholesterolu przy braku apetytu dla wzmocnienia naczyń krwionośnych przy niedoborze soków żołądkowych przy nerwicy żołądka przy złej przemianie materii podczas zapalenia płuc przy pluciu krwią podczas wzdęć podczas krwawienia z nosa kiedy upławy są białe przy oczyszczaniu nerek przy kamicy żółciowej kiedy dokuczają nam hemoroidy dla wzmocnienia miąższu nerek w przypadku krwiomoczu

Jak stosować ostropest

Podam teraz przepisy, które można zastosować podczas dolegliwości związanych z wątrobą a) Odwar w przypadku zatruciach oraz niedoczynności wątroby owoc ostropestem 1 owoce kminku 1 kwiatostan kocanki korzeń arcydzięgla To zagotować przykrywając przez dziesięć minut i pić pół godziny przed każdym posiłkiem b) Napar przy chorobach wątroby owoce ostropestu 3 liście mięty 1 korzeń mniszka 2 Dać łyżkę suszki na jedną szklankę wrzątku, odstawić. Wypić po pół szklanki przed obiadem i kolacją. c) Odwar przy zatruciach i niedoczynności ziele ostropestu 5 ziele melisy1 korzeń mniszka1 kwiat rumianku1 znamię kukurydzy1 Stosować jedną łyżkę na szklankę wody. Po zagotowaniu odstawić na nie więcej niż piętnaście minut. Pić trzy razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.

Porady jak mieć zdrową wątrobe
Jeżeli chcesz się pozbyć bolów wątroby, ataków kolki i wzdęć raz na zawsze
wpisz tu swój adres e-mail i imię. Otrzymasz dzięki temu kilka porad przez e-mail.


Imię:
E-mail:

Zamkniecie


Spis treści:
 1. Wątroba
 2. Alkohol a wątroba
 3. Badania wątroby
 4. Uszkodzenia
 5. Objawy choroby
 6. Naturalne lekarstwa
 7. Marskość wątroby
 8. Szkodliwa dieta
 9. Motylica wątrobowa
 10. Śpiączka
 11. Ostropest plamisty na wątrobę
 12. Objawy choroby wątroby
 13. Jakie są przyczyny chorób wątroby
 14. Powiększenie wątroby
 15. Torbiel wątroby
 16. Przeszczep wątroby
 17. Kolka wątrobowa
 18. Wirusowe zapalenie wątroby typu A
 19. Wirusowe zapalenie wątroby typu B
 20. Stłuszczenie wątroby
skuteczne oczyszczanie wątroby
na wątrobę
Zobacz mały preparat, który zlikwidował ból wątroby, i ataki kolki - zobacz


Odkryj Potężne Narzędzie Samouzdrawiania… …i w 7 dni poczuj ulgę dolegliwości trawiennych


Z książki tej dowiesz się między innymi:
 1. Jak uwolnić się od bólu w okolicach wątroby
 2. Jak mieć życie wolne od chorób
 3. Jak poprawić trawienie, poziom energii i witalności
 4. Jak odwrócić procesy starzenia
 5. Jak radzić sobie z gniewem i stresem
Już teraz dowiedz się jak wykonać ten fundamentalny krok do poprawy swojego zdrowia poprzez oczyszczenie wątroby!


Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską