Watroba        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

MARSKOŚĆ WĄTROBY

Jest spowodowana przez hepatocyty czyli podstawowe komórki wątroby. Wywarzają one mikroskopowe skupiska zraziki. Biegnie przez nie żyła przez którą przepływa krew z drobnych naczyń w miąższu wątroby. Jeśli hepatocyty chorują w miąższu wątroby można dostrzec włóknistą tkankę łączną .

Powoduje ona, że przepływ krwi przez wątrobę jest trudniejszy. Innym zagrożeniem przy tej chorobie jest zwiększona ilość tłuszczu w organizmie. To prowadzi do coraz słabszego działania narządu, upośledzenia jego funkcjonowania.

Choroba na początku nie jest odczuwalna. Potem kiedy narząd się powiększa, przyrasta i naciska na błonę surowiczą nazywaną torebką wątrobową. Dzieje się tak jeśli mamy ostre, przewlekłe zapalenie wątroby lub zaczyna się rozwijać u nas marskość. Ból wątroby występuje w prawej części nadbrzusza. Inne objawy marskości to zaczerwienienie dłoni, czerwone plamki na tułowiu, zwłóknienie ścięgien w rękach, zniekształcenie palców, paznokci, przerost ślinianek przyusznych.

Jeśli upośledzenie wątroby jest duże zaczynamy chudnąć, tracimy apetyt, mamy nudności i bóle brzucha. Może dojść również do wodobrzusza, zmniejszenia jąder czy jajników, powiększenia śledziony, przyrostu sutków u mężczyzn. Czasami również ciągłe zmęczenie może być objawem choroby wątroby.

Objawy marskości wątroby

Najczęstsze objawy marskości wątroby to mdłości, brak apetytu, osłabienie ogólne organizmu, uczucie rozpierania w brzuchu po jedzeniu, utrata wagi Zapobiegać marskości wątroby można wykonując dostępne w Polsce szczepienie na WZW typu B Należy również uważać na przypadkowe kontakty seksualne, tatuaże i akupunkturę. Jeżeli istnieje podejrzenie marskości ocenia się funkcjonowanie wątroby wykonując badania krwi i moczu. Można również wykonać badanie USG jamy brzusznej i jeżeli jest to konieczne pobrać płyn z otrzewnej. w niektórych przypadkach lekarz zaleca wykonanie biopsji wątroby.

Leczenie marskości wątroby

W zależności od przyczyny jaka wywołała schorzenie wątroby stosuje się różne metody leczenie marskości. Jeżeli dolegliwość jest spowodowana WZW podaje się leki przeciwwirusowe, takie jak: interferon, rybawirynę, lamiwudynę. Jeżeli pacjent jest chory na hemochromatozę należy mu podać deferoksaminę hamującą wchłanianie żelaza. Jeżeli marskość jest wywołana przez chorobę Wilsona trzeba zastosować penicylaminę, a w wypadku chorób autoimmunologicznych sterydy. W leczeniu objawowym marskości wątroby podaje się środki moczopędne, które zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu w organiźmie płynów.

Porady jak mieć zdrową wątrobe
Jeżeli chcesz się pozbyć bolów wątroby, ataków kolki i wzdęć raz na zawsze
wpisz tu swój adres e-mail i imię. Otrzymasz dzięki temu kilka porad przez e-mail.


Imię:
E-mail:

Zamkniecie


Spis treści:
 1. Wątroba
 2. Alkohol a wątroba
 3. Badania wątroby
 4. Uszkodzenia
 5. Objawy choroby
 6. Naturalne lekarstwa
 7. Marskość wątroby
 8. Szkodliwa dieta
 9. Motylica wątrobowa
 10. Śpiączka
 11. Ostropest plamisty na wątrobę
 12. Objawy choroby wątroby
 13. Jakie są przyczyny chorób wątroby
 14. Powiększenie wątroby
 15. Torbiel wątroby
 16. Przeszczep wątroby
 17. Kolka wątrobowa
 18. Wirusowe zapalenie wątroby typu A
 19. Wirusowe zapalenie wątroby typu B
 20. Stłuszczenie wątroby
skuteczne oczyszczanie wątroby
na wątrobę
Zobacz mały preparat, który zlikwidował ból wątroby, i ataki kolki - zobacz


Odkryj Potężne Narzędzie Samouzdrawiania… …i w 7 dni poczuj ulgę dolegliwości trawiennych


Z książki tej dowiesz się między innymi:
 1. Jak uwolnić się od bólu w okolicach wątroby
 2. Jak mieć życie wolne od chorób
 3. Jak poprawić trawienie, poziom energii i witalności
 4. Jak odwrócić procesy starzenia
 5. Jak radzić sobie z gniewem i stresem
Już teraz dowiedz się jak wykonać ten fundamentalny krok do poprawy swojego zdrowia poprzez oczyszczenie wątroby!


Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską